Ana Sayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
İmplant

İmplant, Titanyumdan üretilen ve diş kökünü taklit etmek üzere çene kemiğine yerleştirilen bir yapay diş köküdür. İmplant ile ilgili sürekli yapılan araştırma ve geliştirme çabaları günümüzde implantların başarısını daha yükseklere taşımıştır. İmplanta kazandırılan yüzey özellikleri sayesinde doku dostu bir materyal olan titanyumun çene kemiği ile osteointegrasyonunu sağlamakta çok başarılı sonuçlar elde edilmeye başlamıştır.

İmplant Diş
Titanyumun diş implantlarında kullanılmaya başlaması ve implantların yüzey özellikleri ile ilgili gelişmeler uzun dönem implant başarı oranını çok artırmıştır. Bütün bu gelişmeler, günümüzde implantların güvenle her olguda kullanılabilmesine yol açmıştır. Ayrıca geçmiş yıllara göre nispeten daha ucuz olması hastalar tarafından diş eksikliklerinin tedavisinde daha çok tercih edilmesine sebep olmaktadır. Kemik yeterliliği olan ve genel sağlık durumu uygun olan hastalarda implant içeren tedavi planlaması alternatifi de diş hekimleri tarafından hastalara sunulmaktadır.
 
İmplant Üzerine Hangi Tip Protezler Yapılır?
Tedavi planlaması yapılır iken öncelikle sabit protezler açısından değerlendirme yapılır. Ağız yapısı  sabit protez uygulanması açısından yeterli ise ve destek olarak kullanılacak dişler sağlıklı ise sabit protezlere çok daha kolay alıışır ve daha rahat kullanabilirsiniz. Hastaların en rahat tolere ettiği protez tipi sabit protezlerdir.

Ancak, sabit protez için uygun olmayan ağızlarda implant destekli sabit protezler yapabilmek artık mümkün. Değişik vakalarda implant üzerine yapılacak protezin planlaması da farklılık gösterir. Ağızda var olan diş sayısı, Kemik miktarının yeterli olup olmaması, hastanın ekonomik durumu, hastanın yaşı gibi faktörlere bağlı olarak implant diş üzerine yapılacak protez için farklı planlamalar yapılır.

• Tam Dişsizlik Vakalarında

• Tek Diş Eksikliğinde

• Serbest Sonlu Vakalarda

 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Ağız Hijyeni
- Çocuk Diş Hekimliği
- Diş Çekimi
- Diş Eti Hastalıkları
- Dolgu
- Estetik Diş Hekimliği
- Hareketli Protezler
- Ortodonti
- Diş Taşı Temizleme
- Diş Beyazlatma
- Kanal Tedavisi
- Kuron Ve Köprü Tedavisi
- Sabit Protezler
- Sakarya'da Diş Çekim Ücreti
- Adapazarı Kanal Tedavisi Fiyatları
 
   
 
 
  Adres: Şeker Mah. Ahmet Yesevi Cad. No: 67 Kat: 1 D: 2 ( Kipa Yolu - Bim Üstü ) Adapazarı / Sakarya
Tel: 0 264 2822766
GSM: 0 536 6698756
E-Posta: adapazaridis@hotmail.com