Ana Sayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Diş Taşı Temizleme

Özel ultrasonik cihazlar yardımı ile yüksek frekanslarda titreşim vererek diş taşları dişten uzaklaştırılır. Diş eti cebi içerisindeki sub gingival diş taşlarının temizliğinde bazen el aletleri ile detartraj ve diş eti küretajı yapılır. Dişeti küretajı, dişeti cebi içerisindeki sağlıksız granülasyon dokusunun alınmasıdır.

Diş eti rahatsızlıkları ile başa çıkabilmek için ağız hijyenine çok dikkat edilmelidir. Normal şartlarda 6 aylık periyodik diş hekimi kontrollerinde tüm ağzın muayenesi ile birlikte diş taşı temizliği ( detartraj ) de yapılır. Ancak bazı ağızlarda daha sık detartraj işlemi yapılması gerekebilir. Çünkü, diştaşının birikim hızı ve miktarı kişiden kişiye değişir. Diş eti seviyesinin üzerinde oluşan  diş taşları, diş eti cebi içinde oluşan diştaşlarına oranla çok daha hızlı oluşur. Diş doktorunuzun size önerdiği aralıklarda diş taşlarının temizlenmesi gerekir. Detartraj işlemi yapılır iken, Ultrasonik cihazlar ile yada diş minesine zarar vermeyecek en uygun aletler yardımı ile diş üzerinde oluşan kalın plak tabakası ve diş taşları temizlenir.

Dişlere yapışan bakteri plağı temizlenmediği taktirde  bir süre sonra diş taşına dönüşmektedir. Hem dişetleri etrafında koyu renkli alanlar, hemde diş etlerinin şiş, düzensiz ve kanamalı görüntüsüne sebep olarak estetik olarak kötü bir görüntüye neden olur. Ayrıca pürüzlü yüzeyler olduklarından, dilin sürtünmesi ile dilde tahrişe yol açar.

 
 
 
 
:: Diğer Hizmetler + tüm hizmetleri gör
 
- Ağız Hijyeni
- Çocuk Diş Hekimliği
- Diş Çekimi
- Diş Eti Hastalıkları
- Dolgu
- Estetik Diş Hekimliği
- Hareketli Protezler
- Ortodonti
- Diş Beyazlatma
- Kanal Tedavisi
- İmplant
- Kuron Ve Köprü Tedavisi
- Sabit Protezler
- Sakarya'da Diş Çekim Ücreti
- Adapazarı Kanal Tedavisi Fiyatları
 
   
 
 
  Adres: Şeker Mah. Ahmet Yesevi Cad. No: 67 Kat: 1 D: 2 ( Kipa Yolu - Bim Üstü ) Adapazarı / Sakarya
Tel: 0 264 2822766
GSM: 0 536 6698756
E-Posta: adapazaridis@hotmail.com