Ana Sayfam Yap
Sık Kullanılanlara Ekle
Diş Hekimliğinde Sterilizasyon
Diş hekimliği ağız içi çalışma alanı ve bu ortamda yapılan işlemlerin niteliği gereği , sterilizasyon kurallarının eksiksiz uygulanmasını zorunlu kılar.hekim ve hastalarımızın temas ettiği yüzeylerin dezenfeksiyonu ,kullanılan alet ve malzemelerin steril olması esastır.

Diş hekimliği ağız içi çalışma alanı ve bu ortamda yapılan  işlemlerin niteliği gereği , sterilizasyon kurallarının eksiksiz uygulanmasını zorunlu kılar.hekim ve hastalarımızın temas ettiği yüzeylerin dezenfeksiyonu ,kullanılan alet ve malzemelerin steril olması esastır.

Bu hem tedavi başarımızı etkileyen önemli bir faktör, hem de hasta ,hekim ve yardımcı personelimizi çapraz enfeksiyonlara karşı koruyan hayati bir olgudur İşte tam da bu nedenle; Sterilizasyon bizim için vazgeçilmez bir kuraldır.

Kliniğimizde; tüm el aletleri ve diğer tedavi enstrümanlarımız, klinik odalarda bulunan ultrasonic temizleyicilerde ön dezenfeksiyonu yapılarak  özel bir sterilizasyon odasına alınır ve burada  teker teker paketlenerek güvenilir  bir otoklavda steril edilir. Sterilizasyon kabiliyeti olmayan tüm ürünler (eldiven, maske, hasta önlüğü, bardak, aspiratör ucu vb.) tek kullanımlıktır ,yalnızca bir hastada kullanıldıktan sonra atılır. Steril aletlerin paketleri ise hastalarımızın gözleri önünde açılır. Hasta koltukları ve diğer  temas yüzeyleri her hastadan sonra eğitimli personelimizce dezenfekte edilir.
Bunun yanı sıra çalışma aletlerimize bağlı şebeke suyunun filtrelerle dezenfeksiyonu , ağız çalkalama sularının anti septik tabletlerle desteklenmesi , kullandığımız tüm aletlerin otoklava girebilme kabiliyetinin olması dikkat ettiğimiz diğer ayrıntılardır.
Hekimlik bilincimiz ve insani sorumluluğumuz ,sanki o koltukta kendimiz oturuyormuşuz gibi ,tüm sterilizasyon kurallarına uymayı ,hastalarımızı olası enfeksiyon risklerinden uzak tutmayı ve güvenli bir ortamda sağlık hizmeti vermeyi bizlere ilke edindirmiştir.

Sizler için her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüyoruz. Bize duyduğunuz güvene layık olabilmek için...

Eklenme Tarihi: 07/05/2013
 
:: Diğer Haberler + tüm haberleri gör
 
- Ağız ve Diş Sağlığı Turizmi Nasıl Yapılır?
07/05/2013
 
- Diş Beyazlatma ve Estetik
07/05/2013
   
 
 
  Adres: Şeker Mah. Ahmet Yesevi Cad. No: 67 Kat: 1 D: 2 ( Kipa Yolu - Bim Üstü ) Adapazarı / Sakarya
Tel: 0 264 2822766
GSM: 0 536 6698756
E-Posta: adapazaridis@hotmail.com